دبستان1401/12/28 9:28:25
هدر دبستان

ورود به کلاس

تصاویر  دبستان

تکالیف نوروزی

کوله پشتی

آشنایی با دبستان گام آفتاب

هدف

از شما انرژی می گیریم و خوشحالیم که با حمایت های شما یک سال تحصیلی مجازی را با موفقیت پشت سرگذاشتیم

دپارتمان های دبستان گام آفتاب

امروزه با پیشرفت تکنولوژی نیاز به دانش کامپیوتری حتی در کودکان مورد توجه بسیاری از والدین عزیز قرار گرفته است . استفاده از تجهیزات به روز کامپیوتری در مدارس، با توجه به شرایط امروز جامعه، گامی مهم در راستای هوشمندسازی مدارس است. یکی از افتخارات مجتمع گام آفتاب داشتن سایت کامپیوتری بسیار مجهز است که در آن با روش‌های نوینی، به کودکان مهارت‌های کامپیوتری از جمله برنامه نویسی، ساخت بازی های کامپیوتری و… آموزش داده می‌شود.

این دپارتمان شامل برنامه ریزان و مدرسان متخصص است که به ویژگی ها و نیازهای کودکان آشنایی کامل دارند و آموزش های ضروری در سنین دبستان را برای گام آفتابی های عزیزمان در نظر گرفته اند.

این دپارتمان شامل کلاس های هنر و خوشنویسی و شطرنج می باشد

هنر و خوشنویسی

خط اولين صحنه مواجهه کودک با دنياي يادگيري هاي نظام مند است، نقشي بسيار مهم و تعيين کننده در بازسازي ذائقه زيبا شناختي دارد. درست نوشتن، زيبا نوشتن و خوانا نوشتن همه از اموري هستند که پايه و اساس آن ها را بايد در دوره دبستان گذاشت.

يادگرفتن خوشنويسي يکي از عوامل موثر در موفقيت درسي و تحصيلي دانش آموزان و از آن مهم تر، مجوزي براي ورود آنان به محيط هاي اجتماعي بزرگ تر و جديد تر است. به اعتقاد جان. پي. ميلر، تمرين خوشنويسي، به توسعه آگاهي در دو بعد « احساس تکامل » و « عمل خاضعانه » کمک مي کند؛ کاري که ساير هنرها قادر به انجام آن نيستند.

برخی فعالیت های گام آفتابی های عزیز در کلاسهای خوشنویسی

شطرنج

10 فایده بازی شطرنج

شطرنج فعالیت مغزی پیچیده‌ای است که نیاز به تعقل، تمرکز و قدرت تصمیم‌گیری بالا دارد. انجام ورزش شطرنج فواید مغزی زیادی به همراه دارد.

به گزارش ایسنا، ورزش شطرنج به “بازی پادشاهان” معروف است. در این ورزش مغز به کار گرفته می‌شود تا حرکات حریف برای حمله پیش‌بینی شود. هرچقدر که مطالعات بیشتری درباره مغز انجام می‌شود مشخص می‌شود که ورزش شطرنج ابزاری برای تقویت توانایی‌های مغزی است.

10 فایده اصلی شطرنج به شرح زیرند

  • شطرنج IQ  را افزایش می‌دهد

همیشه تصور می‌شد که شطرنج برای کسانی که قوه تعقل بهتر و IQ بالاتری دارند استفاده می‌شود. با این حال درباره شطرنج مسئله مرغ و تخم مرغ مطرح است. اینکه آیا افراد باهوش‌تر به سمت شطرنج می‌روند یا بازی کردن شطرنج باعث باهوش‌تر شدن می‌شود؟ در مطالعات اخیر مشخص شده است که بازی شطرنج باعث افزایش هوش می‌شود. در این مطالعات 4 هزار فرد اهل ونزوئلا مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که بعد از 4 ماه آموزش شطرنج  IQ  آن‌ها افزایش یافته است.

  • شطرنج از آلزایمر جلوگیری می‌کند

از آنجایی که مغز مانند یک ماهیچه عمل می‌کند، نیاز به ورزش دادن دارد. مطالعات منتشر شده در مجله پزشکی انگلیسی نشان داده است افرادی که بالای 75 سال سن دارند اگر شطرنج بازی کنند و فعالیت‌های مغزی از این دست داشته باشند، کمتر مشکل اختلال حواس پیدا می‌کنند. در این بررسی‌ها مشخص شده است. بافت‌های مغزی که از آن‌ها استفاده نمی‌شود قدرت خود را از دست می‌دهند. بنابراین دلیل کافی برای روی آوردن به شطرنج قبل از رسیدن به سن 75 سالگی وجود دارد.

  • شطرنج هر دو طرف مغز را پرورش می‌دهد

در مطالعات محققان آلمانی مشخص شده است افرادی که شطرنج بازی می‌کنند هر دو نیم کره مغز را پرورش می‌دهند. آن‌ها انتظار داشتند که در بررسی‌ها مشاهده کنند نیمکره چپ مغز افرادی که شطرنج‌ بازی می‌کنند قوی‌تر است اما در کمال ناباوری دریافتند که نیم‌کره راست مغز این افراد نیز با همان کیفیت کار می‌کند.

  • شطرنج خلاقیت را افزایش می‌دهد

از آنجایی که نیم کره راست مغز مربوط به خلاقیت می‌شود، انجام شطرنج خلاقیت را نیز افزایش می‌دهد. شطرنج‌ بازی کردن ابتکار را افزایش می‌دهد. مطالعات بر روی دانش‌آموزان که یک روز در هفته شطرنج بازی می‌کردند و مقایسه آن‌ها با افرادی که یک روز در هفته با کامپیوتر کار می‌کردند یا فعالیت‌های مختلف دیگری انجام می‌دادند نشان داد افرادی که شطرنج بازی می‌کنند ذهن خلاق‌تری نسبت به دیگران دارند.

  • شطرنج حافظه را افزایش می‌دهد

برای خوب شطرنج بازی کردن نیاز به حافظه خوب داریم زیرا باید حرکات حریف را به خاطر بسپاریم و در حرکات بعد آن‌ها را به یاد بیاوریم. در مطالعات انجام شده به مدت 2 سال مشخص شد دانش‌آموزانی که به طور مرتب شطرنج بازی می‌کنند حافظه و توانایی سازماندهی بیشتری دارند.

  • شطرنج توانایی حل مسئله را افزایش می‌دهد

بازی شطرنج مانند یک پازل بزرگ است که نیاز به حل دارد.

مطالعاتی بر روی 450 دانش‌آموز سطح پنجم انجام شد. این افراد به سه گروه تقسیم شدند. گروه اول از سطح یک برنامه ریاضی عادی خود را انجام دادند. گروه بعد از سطح اول ریاضی را با یادگیری شطرنج همراه کردند و گروه سوم از همان سطح یک شروع به یادگیری و انجام شطرنج کردند. تست‌ها نشان داد که توانایی حل مسئله در گروه سوم 81.2 درصد، در گروه دوم 62 درصد و در گروه اول 21.46 درصد بود.

  • شطرنج توانایی خواندن را افزایش می‌دهد

در مطالعات انجام شده بر روی 53 دانش‌آموز مشخص شد افرادی که شطرنج بازی می‌کنند توانایی خواندن بهتری دارند.

  • شطرنج تمرکز را افزایش می‌دهد

تمرکز عمیق در شطرنج باعث پیشرفت نتایج بازیکنان می‌شود. اگر در حین مسابقه حتی چند ثانیه حواس فرد پرت شود می‌تواند بر نتیجه بازی تاثیر‌گذار باشد. با توجه به اینکه شطرنج نیاز زیادی به تمرکز دارد توانایی تمرکز افرادی که این ورزش را انجام می‌دهند نیز بیشتر است.

  • شطرنج رشد سلول‌های عصبی را افزایش می‌دهد

سلول‌های عصبی به شکل درخت هستند و سیگنال‌های عصبی را منتقل می‌کنند. هرچقدر سلول‌های عصبی بیشتر باشند، سیگنال‌های بیشتری جابه‌جا می‌شوند. انجام فعالیت‌های پیچیده مغزی همچون شطرنج رشد سلول‌های عصبی را افزایش می‌دهد.

  • شطرنج قدرت برنامه‌ریزی و پیش‌بینی را افزایش می‌دهد

شطرنج باعث گسترش پوسته جلوی مغز می‌شود، این قسمت مربوط به برنامه‌ریزی، قضاوت و کنترل می‌شود. گسترش این قسمت از مغز باعث انجام تصمیم‌گیری‌ها بهتر در شرایط پیچیده می‌شود.

همه ما در زندگی با موقعیت هایی روبرو می شویم که به درستی عمل نکنیم سلامت روانی خودمان و دیگران به خطر می افتد. این موفقیت ها مختلف هستند. به طور مثال: چگونه با دوستان و اطرافیان خود ارتباط برقرار کنیم؟ چگونه مسئولیت های جدید را بپذیریم ؟ چگونه تصمیم بگیریم؟چگونه مشکلاتمان را حل کنیم؟ چگونه با ترس ، اضطراب ، ناکامی ، افسردگی و فشارهای روانی مقابله کنیم؟

فرزندان شما این مهارت ها و بسیاری از مهارت های ضروری دیگر را در دپارتمان مشاوره ی گام آفتاب که شامل کلاسهای فبک ، فکرینو و مهارتهای زندگی می شود می آموزند.

مهارت های زندگی

در قرن ۲۱ ؛ آموزش مهارت های زندگی به عنوان یک اصل، ضروری است:

آموزش مهارت هایی چون حل مسأله و تصمیم گیری ، تفکر خلاق و انتقادی ، روابط بین فردی ، خودآگاهی ، همدلی و مهارت های مقابله با استرس در مدارس ، علی الخصوص مقاطع تحصیلی حساس پیش دبستانی ، دبستان و  متوسطه دوره اول یعنی تا سن ۱۵ سالگی  که همزمان با شکل گیری شخصیت و رشد تفکر شناختی کودکان و دوره حساس نوجوانی در این گروه های سنی می باشد، می تواند به میزان زیادی از آسیب های روانی – اجتماعی  آتی پشگیری کند.

 

فبک

فلسفه برای کودک یا فبک چیست و چه فایده ای دارد

«چرا به دنیا آمده ایم؟» «چرا هستیم؟» «چرا می میریم؟» «چرا شیر قوی ترین حیوان جنگل است؟» «چرا فقط بزرگترها می توانند قانون بگذارند؟»

به احتمال زیاد این سوالات برای شما آشناست و مدل های مختلفی از آنها را از زبان کودک تان شنیده اید. اما به مرور زمان این پرسش ها کمتر و کمتر می شوند. فلسفه برای کودک دقیقاً می خواهد اجازه ندهد که این اتفاق بیافتد. می خواهد نگذارد دنیا را بی اعتنا بنگریم.

کلاس‌های فبک اولین و اصلی‌ترین چیزی که به آنها یاد می دهد، خوب گوش کنند. و وقتی خوب گوش کردن را یاد بگیریم، می‌توانیم خوب انتقاد کنیم و خوب تصمیم بگیریم.

کلاسهای فبک یک جلسه در هفته در مجتمع آموزشی گام آفتاب و در دپارتمان مشاوره برگزار می شود تا علاوه بر آموزش مسئله ی پرورش هم به نحو احسن در این مجتمع صورت پذیرد.

روش پرسشگری و دلیل آوری به عنوان یک ابزار و روش در کلاس فلسفه برای کودک، مورد استفاده قرار می گیرد و محتوا از موضوعات و داستانهای مورد علاقه کودکان انتخاب می شود و مفاهیم در قالب بازی با توجه به سن کودک منتقل می شوند .پس قرار نیست تاریخ فلسفه گفته شود.

اما شما به عنوان پدر یا مادر چگونه می توانید به فرزند خود در این راه کمک کنید؟

اول از همه پرسشگری را در او زنده نگه دارید. شما هم بپرسید، شما هم طبیعت را زیر سوال ببرید، پرسش های باز داشته باشید. زنجیره ای از سوالات را همراه با کودک پیش ببرید. قرار نیست به سوالات جواب داده شود گاهی جوابِ درست وجود ندارد.

دوم؛ «نمی دانم» کلمه سختی نیست، از آن بهره ببرید چون واقعا چیزهای زیادی هست که نمی دانیم، چنانچه سقراط هم گفت : می دانم که نمی دانم.

سوم؛ با یکنواختی مقابله کنید، هر روز یک مسیر را به سمت خانه نروید، دستوربازی فکری را با کمک کودک تغییر دهید، خانه را متفاوت چیدمان کنید. ایرادی ندارد که خورشیدِ نقاشیِ کودک سبز باشد.

فکرینو

مشاوره تحصیلی و شناخت متوسطه ویژه‌ی پایه‌های پنجم و ششم

آمتک

آموزش مهارت تفکر در کودک:بخش هایی از آنچه در آمتک رخ میدهد:
1-  آموزش “تمرکز” کردن بر خود و کسب مهارت ارتقاء خود،
2- “منعطف بودن” برای داشتن تعاملات خوشایند و نه قربانی بودن.
3- “سازماندهی و برنامه ریزی” در موقعیت هایی که کودک/نوجوان خود را در بحران میبیند.
4- “خودآگاهی” بر خود و هیجانات و بدنبال آن کسب مهارت خود کنترل گری.
5-“مدیریت زمان” در مواقع بروز هیجان.

کلاس های آمتک به شیوه دانش آموز محور برگزار میگردد و طبق رویکرد نمایش درمانی که اصلی ترین ابزار این کلاسهاست، معلم کارگردانی و جهت دهی به روند کلاس را بر عهده دارد.

برگزاری آموزش خانواده

اساتید این دپارتمان از مؤسسات و مدارس عالی کشور هستند و دانش‌آموزان پس از گذراندن دوره‌های این دپارتمان می‌توانند برای دریافت مدرک بین‌المللی دانشگاه کمبریج نیز اقدام کنند.

این دپارتمان شامل آموزش زبان انگلیسی و فرانسه می باشد.

زبان انگلیسی

در روش  Phonics  به جاي 26 حرف الفبا، 42صدا ي زبان انگليسي آموزش داده مي شود، كه دانش آموزان همزمان با يادگيري صداها، كلمات، عبارات، جملات و داستانها را نيز مي خوانند.

ما در اين روش براي دانش آموزان قبل از سن مدرسه، برنامه ها و فعاليت هايي در جهت ارتقاء ساير مهارت هايشان داريم كه عبارتنداز:رسم كردن،بريدن و چسباندن،

تا كردن و بازي كردن به صورت گروهي در اين روش آموزشي برنامه هايي نيز براي بچه هاي كم سن و سال داريم كه عبارتند از: رياضي (رنگ ها، اعداد و شكل ها )، علوم (حيوانات، غذا، شغل ها و … ) و ادبيات (داستان ها،سرود ها و آوازها ) بچه ها مي توانند برنامه آموزشي فونيكس را به زبان انگليسي است، بگذرانند.

در طي اين مرحله، بنا بر توانايي و تقاضا، زبان آموزان به مركز  ESOL در ايران معرفي مي شوند تا در اولين آزمون دانشگاه كمبريج1(براي كودكان 12-7 سال) شركت كنند.

اين آزمون YLE   نام دارد و در 3 بخش جداگانه  Starters, Movers & Flyers    برگزار مي شود.

سطوح پيش رفته آموزش در اين روش، شامل

KET:Key English Test

PET: Preliminary English Test

FCE:First Certificate in Englih

آزمون هاي بين المللي دانشگاه كمبريج داراي اعتبار مادام العمر است.

FCE، اولين مدرك زبان انگليسي است كه در سراسر دنيا به عنوان مدرك ليسانس در آموزش زبان انگليسي، پذيرفته مي شود. برنامه آموزشي Phonics  در ابتدا، در انگلستان، در سال1990، به مهارت هاي خواندن و 6-3 ساله، طراحي شد. از سال 1375/1998 ، اين روش در ايران پذيرفته و تنظيم شده است و براي بچه هايي كه انگليسي را به عنوان زبان دوم  مي آموزند، مناسب است. زبان انگلیسی در متجمع آموزشی گام آفتاب توسط مدرسان فوق حرفه ای و متخصص آموزش داده می شود.

زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه: در مجتمع دخترانه گام آفتاب آموزش زبان فرانسوی  از پایه‌ی چهارم ابتدایی آغاز می‌شود و تا پایان دوره‌ی اول متوسطه ادامه دارد.

در دبستان با توجه به رویکرد آموزشی زبان برای کودک به روش زیر عمل می‌شود:

1- آموزش حروف الفبای فرانسه

2-آموزش اعداد 

3- آموزش رنگها و بیان رنگ اشیا در جمله و رنگ مورد علاقه

4- آموزش نام میوه و آموزش پرسش میوه مورد علاقه

5- نحوه پرسش سن افراد و بیان سن و سال افراد دیگر

6- بیان اسم و فامیل و نام اعضای خانواده و معرفی آنها و نحوه‌ی پرسش سن افراد دیگر

با پیوستن به مجتمع آموزشی گام آفتاب از آینده ای روشن لذت ببرید!

در صورتی که شما هم میخواهید به دانش آموزان این مجتمع بپیوندید، فرم زیر را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند

نقاشی های خود را برای ما ارسال کنید

ارسال نقاشی

Max. file size: 256 MB.
نقاشی

در کلاس های گام آفتاب چه می گذرد؟

ویدیوی آزمایش سایه ها دختران کلاس اولی گام آفتاب

ویدیوی شعر از دختران گل کلاس اولی گام آفتاب

بازی و ریاضی آموزش ضرب کلاس سومی های گام آفتاب

خوشنویسی کلاس دومی های گام آفتاب

مانور زلزله کلاس سومی های گام آفتاب

برخی فعالیت های کلاس سومی های گام آفتاب

سوالات شما

پاسخ این سوال را نمیتوان مختصر ارائه داد ولی بصورت کلی در آموزش، از روشهای نوین آموزشی بهره میگیریم و تاکید بر پرورش همه جانبه ی دانش آموزان خصوصا پرورش مهارتها داریم.

 

به طور کلی تعاریف متعددی از دیدگاه های مختلفی برای آموزش مجازی وجود دارد. می توان گفت، آموزش مجازی یک شیوه نوین آموزشی می باشد که به منظور دسترسی آسان همه به منابع و خدمات آموزشی در هر زمان و در هر مکان با استفاده از فناوری و ارتباطات (از قبیل ابزارهای الکترونیکی) انجام می گیرد.
به عبارتی دیگر، اموزش مجازی، آموزش و یادگیری توسط ابزارهای الکترونیکی می‌باشد. به طور معمول محتوای دوره آموزشی با استفاده از انتقال صدا و تصویر و متن ارائه می شود که می‌تواند با بهره گیری از ارتباطات دوسویه بین فراگیران و دبیران، کیفیت ارائه دوره آموزشی به بالاترین سطح خود برسد. استفاده از تجهیزات و امکانات پیشرفته تر، امکان ارائه اطلاعات و دانش را با کیفیت بهتر و بالاتر فراهم می سازد.

در مجتمع گام آفتاب با توجه به موفقیت چشمگیر در دوران کرونا و آموزش مجازی قطعا در زمان حضوری نیز از این نوع آموزش بهره خواهیم برد.

در مجتمع گام آفتاب با حضور تیم توانمند مشاوره و روانشناسی این امر را برای والدین سهل و آسان کرده ایم.

خیر ، البته در هر پایه ای اگر دانش آموزی نیاز به تقویت علمی داشته باشد با برنامه ریزی اختصاصی این امر صورت می پذیرد.

در این امر فقط مقصر دانش آموز نیست و باید علت یابی شود. ولیکن قطعا فقط با ارائه ی کلاسهای درسی خشک انگیزه ی دانش آموزان از بین خواهد رفت.
مهارت دبیران در مدیریت کلاسهای آنلاین و همچنین ارائه ی دروس فوق برنامه در لابه‌لای برنامه درسی در مجتمع ما بسیار حائز اهمیت است.

شهریه ی مصوب به اضافه مبلغی جهت فوق برنامه ها و خدمات ویژه ، کاملا منصفانه و با در نظر گرفتن شرایط والدین تقسیط هم می شود.

در مقطع پیش دبستانی و دبستان مصاحبه ی کلی و در مقطع متوسطه ۱ و ۲ بغیر از مصاحبه ی کلی ارزیابی علمی هم صورت می پذیرد.

اخبار دبستان

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

تلفن: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

فاکس: 458 761-9562

وب: ThemeFusion

نوشته‌های تازه